יחסי הגומלין בין סנדרום מטבולי, הפרעה בתפקוד המיני וחסר בטסטוסטרון : פאנל מומחים בהשתתפות ד"ר ארווין שטרן וד"ר רן כץ

בפאנל מומחים זה אנו דנים עם ד"ר רץ כץ, אחראי אורולוגיה בהדסה הר הצופים, ועם ד"ר ארווין שטרן , אנדוקרינולוג בשירותי בריאות כללית ביחסי הגומלין בין סינדרום מטבולי, הפרעה בתפקוד מיני וחסר בטסטוסטרון.


בקישור זה תוכלו לצפות ולהאזין לפאנל.


כפי שתוכלו לראות נושאי הדיון כוללים :  1. הגישה האבחנתית המתאימה  למטופל שמציג אחד או יותר מהסימפטומים/גורמי סיכון/תסמונות אלו 

  2. הבירור של בעיות בתפקוד מיני הוא כידוע רגיש. נדונו ההמלצות לאופן הפניה למטופל שקיים חשש שהוא סובל מבעייה ואינו מדווח עליה מיוזמתו .  

  3. ב"משוואה " הזו של תסמונת מטבולית והשמנה ובעיות בתפקוד מיני "משחק" גם הטסטוסטרון – נדונה השאלה באיזה שלב של הבירור אתם סבורים שצריך לבדוק אם קיים חסר ?

  4. בהקשר זה נדון ההבדל בין בעיות בהשגת זקפה לבין ירידה בחשק המיני, והקשר לרמות הטסטוסטרון

  5. התקיים דיון בשאלה של תסמונת משולבת: בעיית בהשגת זקפה המשולבת גם ירידה בחשק המיני על רקע רמות נמוכות של טסטוסטרון ועלתה השאלהלגבי מקומו של טיפול משולב של תרופות מקבוצת ה-PDE5 למתן טסטוסטרון ?

  6. הועלו לדיון גם ההעדפות הטיפוליות של בחירת PDE5 אופטימלי למטופל ששייך לקבוצת הסינדרום המטבולי/ סוכרת /מחלה קרדיווסקולרית ועלתה השאלה האם ההבדלים בין התרופות הקיימות כיום, גורמים לכך שיש העדפה לאחת מהתרופות ? ,

  7. כך גם לגבי הטסטוסטרון שכן כידוע קיימות כיום מס' אפשרות טיפול וצורת הגשה.

לצפייה והאזנה לפאנל (כ-20 דקות) – נא להקליק כאן


הפאנל הופק בחסות בלתי תלויה של חברת באייר.

כתיבת תגובה